FESTİVALE NE KADAR KALDI ?
GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

Gitar Festivali Hakkında

Dünya Rekoru, Gitar Festivali ve Çadır Kamp Alanı; hepsi, Beyazevler Çamlık / Adana'da

5-9 Nisan 2018 Tarihlerinde, Beyazevler Çamlık/Adana'da, Anka Kuşu Yapım ve Organizasyon olarak, 6.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı programında yer alan; ancak, mali ve idari açıdan bağımsız olacak biçimde Adana Gitar Festivali'ni, Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi'ni ve Çadır Kamp Alanı Altyapısının hazırlanmasını yapıyoruz.

Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesini, Akdeniz Akşamları şarkısını, en az 7.000 gitarlı kişiyle çalarak yapacağız. Dileyen Rekortmenler, şarkıyı çalarken söyleyebilecekler. Rekor Denemesi sonrasında, Guinness Rekorlar Merkezi hakemi değerlendirmesini yaparken, Rekor Alanı'ndaki rekortmenler ve yanı başında izleyici olanlar (rekortmenlerin yakınları ve izlemeye gelen kişiler) birlikte, Dünya Rekoru'na konu olmadan, hep birlikte Akdeniz Akşamları'nı söyleyecekler.

Bu Rekor Denemesi'ni, Guinness Rekorlar Merkezi denetiminde yapıyoruz. Bu kurumun atadığı hakem, Rekor Denemesi sırasında Beyazevler Çamlık'ta olacak ve anında, ilgili Rekor Belgesi'ni sunacak. Böylece, Türkiye Adana'da, Dünya Rekoru'nu kıracak. 'Türkiye', diyoruz; çünkü ülkemizin her yöresinden, Rekor Denemesi için katılım var şu anda. Hedefimiz, bu yıl 10.000'i aşan gitarlıyla Dünya Rekoru'nu kırmak. Böyle yapalım ki, 2009 yılında 6.346 gitarlı kişiyle Polonya'ya ait olan bu Dünya Rekor'unu, gelecek yıla kadar deneyen hiçbir ülke kıramasın. Dünya Rekor Denemesi'ni, geleneksel biçimde, her yıl bir müzik festivalinin parçası olarak yapmaya devam edeceğimiz Dünya Rekor Denemesi'ne katılabilmek için, lütfen son günü beklemeden, facebook ya da instagram'dan Gitar Rekor Denemesi sayfalarına girerek, Rekor Denemesi formunu doldurunuz.

Mersin'den başvuru yapan, ilk 1.000 rekortmenin; Hatay'dan başvuru yapan, ilk 500 rekortmenin ulaşımını, Anka Kuşu Yapım ve Organizasyon sağlayacak. Adana Gitar Festivali'nde, 6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde her gün, 14.00-18.00 saatleri arasında, '2 Nolu Sahn'de, ülkemizin değişik yörelerinden genç yeteneklerden oluşan müzik gruplarının konserleri olacak ve bunlar ücretsiz izlenebilecek. Her akşam saat 19.30-24.00 saatleri arasında 'Ana Sahn'de, tanınmış sanatçıların/grupların, biletli-ücretli konserleri olacak. Bilet fiyatları, 25 lira/akşam (1 Nisan 2018'e kadar, 20 lira/akşam); 60 lira/3 akşam (1 Nisan'a 2018'e kadar, 50 lira/3 akşam) olacaktır. Konser biletleri, Adana ve Mersin bilet satış noktaları ile Biletix'te satılacak.

Çadır Kamp Alanı'nı, 2.500 Kamp Çadırı (iki kişilik) kapasiteli olacak şekilde alt yapısı hazırlanmaktadır. 5 - 9 Nisan tarihleri arasında kullanılabilecek. Rekor Denemesi'ne katılanlar, bu alanı ücretsiz kullanabilecekler. Ancak, herkes kendi Kamp Çadırını getirecek. Rekor Denemesi'ne katılanlar dışında, bu alandan faydalanmak, 25 lira (1 Nisan'dan önce, 20 lira) olacak.

Güvenli-Huzurlu-Hijyen Ortamda, Eğlencenin Zirvesi Yaşanacak

Tüm bu etkinlikleri yapacağımız Beyazevler Çamlık/Adana'nın çevresini, 240 cm yükseklikteki bariyerlerle kapatacağız. Alana, sadece bir bölgeden giriş yapılabilecek. İnsanlar, on adet metal dedaktörlü kapıdan; çantalar, dört adet 'x-ray' kapılardan geçerek katılabilecekler.

Güvenli bir alan oluşturmak için, en az yüz adet özel güvenlik personeli ve düzeni sağlayan, en az 40 adet personelimiz görev alacaklar. Çok sayıda temizlik personeli, alanı düzenli olarak temizlik işleri için görev yapacaklar. Alanda, yeterli nicelik ve nitelikte, birim satış fiyatları cari satış fiyatlara yakın, gıda ürünleri satış standı olacak. En az yüz adet sahra tuvaleti ve duş ile el-yüz yıkama lavaboları olacak.

Alana, Rekor Denemesi'ne katılanlar ve yakınları, çadır kampta kalanlar ve konser bileti olanlar ile görevliler dışında, kimse alınmayacak. Tabi, her yıl Nisan ayının ilk hafta sonu, Beyazevler Çamlık'ta geleneksel yıllık toplantısını yapan, 'Beyazevler Çamlık Mezunları'ile '6.Uluslararası Portakal Çiçeği Festivali konukları da doğal konuklarımız olacaklar.

Türkiye, Adana'da Rekor Kıracak; Adana'da Eğlenecek

Ülkemizin her yanından din, dil, ırk, cinsiyet, inanç farkı olmaksızın, yan yana, el ele kardeşçe, barış içerisinde, huzurlu, güvenli ve hijyenik bir ortamda, Adana'da yaşayanlarla birlikte, Toplu Gitar Çalma Dünya Rekoru'nu kırmaya ve eğlenmeye bekliyoruz.

BİLET FİYATLARI

Ön satış son tarih 31 Mart 2018

 • Günlük 25 TL (Ön Satış: 20 TL)
 • 3 Günlük 60 TL (Ön Satış: 50 TL)
 • Kamp Çadır Alanı 25 TL (Ön Satış: 20 TL)
 • Küçük Sahne Konserleri: ÜCRETSİZ

4x4'lükFestival Alanı

 • KAMP ALANLARI
 • YİYECEK İÇECEK STANDLARI
 • TUVALET - DUŞ BÖLÜMLERİ
 • AKTİVİTE ALANLARI
 • İKİ SAHNE
 • OYUN ALANLARI
 • MARKA TANITIM ALANLARI
 • ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ
Festival Alanı

BİLET
SATIŞ
NOKTA
LARI

 • SON DURAK CAFE Çukurova Üniversitesi
  Balcalı, ADANA
 • KARAHAN KİTABEVİ İller Bankası
  Çukurova, ADANA
 • SANAT KAHVESİ Adnan Kahveci Bulvarı
  Çukurova, ADANA
 • ÇAMLIK KAFETERYA Beyazevler Çamlık
  Çukurova, ADANA
 • ŞİVA SANAT MERKEZİZiyapaşa Mah. 69069. Sk.
  Seyhan, ADANA
 • SON DURAK ALTI BUÇUK Baraj Yolu (Bülent Angın Bulv.)
  Seyhan, ADANA
 • SANAT KAHVESİ Reşatbey Mah. Arı Sineması Sk.
  Seyhan, ADANA
 • KARAHAN KİTABEVİ Dörtyolağzı, Özel sancak İşhanı
  Seyhan, ADANA
 • KÜLTÜRHANE Güvenevler 18. Cad. Dikenliyol
  Yenişehir, Mersin

İLETİŞİM

Beyazevler Mahallesi Çamlık
PK. 01150, Seyhan Adana, TR
info@adanafest.com +90 530 493 75 00​Bilgi ve İletişim +90 506 171 22 86​Sponsorluk / Stand Kiralama HARİTAYI GÖRÜNTÜLE

ULAŞIM

Şakirpaşa
Havaalanı9.2 Km
22 Dakika
Merkez
Otogarı 10 KM
18 Dakika
Tren
Garı 4.3 KM
9 Dakika